Zadaj pytanie
6 lipca 2015 19:19

Przeszywający nerw w mięśniu czworogłowym uda

Cześć,
podczas ciężkiego treningu nóg mam czasami takie przeszywające uczucie w mięśniu czworogłowym uda lewej nogi. To nie jest ból, ale takie dziwne uczucie, jakby jakiś nerw. Miałam to już wcześniej po zwiększeniu ciężaru na przysiadzie i wtedy efektem tego "czegoś" było zmniejszenie czucia na skórze w tym miejscu [np. czułam nacisk dłoni na udo, ale mniej, niż jak robiłam tę czynność na prawej nodze, jakbym czuła, ale nie do końca]. Pytałam dzisiaj trenera na siłowni i twierdzi, że 1) mam niedobór elektrolitów (ze względu na upały i ciężki trening), 2) to promieniuje od ręgosłupa (ale nigdy nie miałam z kręgosłupem problemu). Ja myślę, że powodem może być zwiększenie ciężaru lub ostry trening po przerwie [dzisiejszy był po 2-tygodniowej przerwie od treningu siłowego nóg, dwa tygodnie głównie biegałam i robiłam lekkie treningi w domu, bez większego obciążenia]. Co o tym myślicie? Co powinnam zrobić? Z treningów nie chcę rezygnować, a progress przecież musi być.
313
4
dodał odpowiedź 6 lipca 2015 21:22
Witam. Myślę, że powinnaś spróbować zrobić trening z takim obciążeniem jakim robiłaś gdy Cię nie bolało. Być może jest to wina tego, że założyłaś większy ciężar po 2 tygodniach przerwy, mięsień mógł nie być dość dobrze rozgrzany. Jeżeli ból ustanie to spróbuj znowu z większym obciążeniem.
dodał odpowiedź 6 lipca 2015 22:12
Dzisiaj po 2-tygodniowej przerwie wrzuciłam poprzednie obiążenia, bez progressu. Wspomniałam jedynie o sytuacji, że już kiedyś miałam coś takiego właśnie po dorzuceniu ciężaru (ale to były regularne treningi, bez przerwy, więc co tydzień dokładałam).
dodał odpowiedź 9 lipca 2015 09:29
a co na to lekarz?
dodał odpowiedź 9 lipca 2015 20:41
Nie byłam u lekarza.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie