Zadaj pytanie
25 września 2013 14:37

Czy trening z pusometrem ma sens?

287
6

Trening z pulsometrem ma sens pod warunkiem, że wiesz na co zwrócić uwagę, znasz tzw. zakresy treningowe, czy wiesz, w jakich strefach trenować, by poprawnie realizować założenia treningowe. Jeżeli nie masz tych danych, pulsometr może spełniać funkcję informacyjną, czyli np. pokazywać średnie tętno podczas realizacji takich samych treningów realizowanych w różnych okresach treningowych, parametr restytucji czy zmierzone tętno maksymalne.

dodał odpowiedź 19 października 2013 00:00
Sportowcy którzy trenują X lat nie korzystają z pulsometrów bo doskonale znają swoje ciało. Ja jednak lubię z Niego korzystać, jeśli ktoś ma podstawową wiedzę o fizjologi wysiłku i potrafi odczytać i zinterpretować dane z pulsometru to jak najbardziej.
dodał odpowiedź 19 listopada 2013 15:42
witam , pulsometr jest jak najbardziej zbędny jak nie jesteś zawodowcem :) jest to tylko zbędny wydatek jeżeli sobie tak o trenujesz :)
dodał komentarz 30 listopada 2013 18:00
aczkolwiek pomocny wydatek :)
dodał odpowiedź 23 listopada 2013 00:23
teoretycznie ma sens chociaż wydaje mi się, że sam potrafię kontrolować swój bieg
dodał odpowiedź 30 listopada 2013 18:00
Tak, ma sens, najlepiej dobiera się trening pod tętno.
dodał komentarz 30 listopada 2013 18:01
chociaż nie jest niezbędny
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie