Zadaj pytanie

Brak zakwasów. To dobrze czy źle?

Jak to jest z tymi zakwasami? Spotkałem się z opiniami że "dobrze jeśli występują, bo to znaczy że był dobry trening i teraz mieśnie się regenerują i rosną"
Zaznaczę że ćwiczę metodą FBW i zawsze po treningu mam pompę i się nie oszczędzam, ale mimo to zauważyłęm że od dłuższego czasu nie mam zakwasów. Czy to zasługa suplementów i czy powinienem się tym przejmować?
8147
5
dodał odpowiedź 3 grudnia 2013 19:31
Moim zdaniem zakwasy nie są miernikiem dobrego treningu i jeśli nie występują to nie znaczy, że trening był zły, mięśnie po prostu przyzwyczajają się do dużego wysiłku. Ja na wielu partiach nigdy nie mam zakwasów a wszystko i tak dobrze rośnie, poza tym jeśli dbasz o odpowiednią ilość białka w diecie, dodatkowo może Ci ono służyć w regeneracji mięśni. Pozdrawiam!
dodał odpowiedź 3 grudnia 2013 19:43
Jeżeli trenujesz FBW, tak więc robisz wszystkie partie po 3 razy w tygodniu, jezeli byś trenował splitem 1 partia raz w tygodniu wtedy zakwasy by występowały, lecz przy FBW mięsnie są w ciągłym ruchu
dodał odpowiedź 3 grudnia 2013 19:50
Witam Spróbuj dorzucić ciężarów. Nie może również traktować zakwasów jako wyznacznika dobrego treningu. Jak będziesz dobrze dbał o regenerację mięśni to zakwasy będą mało wyczuwalne.
dodał odpowiedź 5 grudnia 2013 02:23
Jedno jest pewne- jeżeli masz zakwasy, to trening był dobry, jeżeli nie masz to już trudniej powiedzieć. Ciężko o zakwasy np. przy małej ilości powtórzeń na dane partie, dlatego warto ostatnią serię poświecić na maksymalne dokrwienie mięśni, jakiś drop set itp.
dodał komentarz 5 grudnia 2013 16:13
Robię dropsety ale tylko na biceps i triceps przy ostatniej serii. Na inne parte wolę nie ryzykować bo z uwagi że ćwiczę FBW to staram się uważać na ramiona.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie