Zadaj pytanie

Czy ćwiczenie bicepsu dwa razy w tygodniu ma sens ?

Witam. Czy jak bym ćwiczył biceps dwa razy w tygodniu to szybciej urośnie?
2192
6
dodał odpowiedź 4 grudnia 2013 19:44
biceps jest jednym z najmniejszych mięśni jakie mamy i zdecydowanie wystarczy ćwiczyć go raz w tygodniu. Polecam również trening Full Body Workout (FBW) - jeżeli jesteś początkujący to ten trening da Ci podstawę do późniejszego rozwijania sie, poczytaj o nim
dodał odpowiedź 4 grudnia 2013 19:44
Witam Jeśli Twoje bicepsy są nieproporcjonalne do reszty ciała (są dużo mniejsze)uważam, że mógłbyś trenować dwa razy w tygodniu ale dobrze by było gdybyś zrobił trzy dni przerwy między treningami. Zastanów się jednak nad tym, że biceps pracuje również podczas ćwiczeń grzbietu czy klatki - osobiście uważam, że jeden trening tygodniowo wystarczy.
dodał odpowiedź 4 grudnia 2013 19:46
Według mnie raz w tygodniu wystarczy, jest to mała partia i jeśli będziesz ją katował nie wiadomo jak, osiągniesz odwrotny skutek od zamierzanego, tym bardziej, jeśli jesteś początkującym. Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że raz w tygodniu przynosiło dużo lepsze efekty. Tutaj też taka mała uwaga, musisz wiedzieć, że mięśnie rosną dzięki diecie, nie tylko treningom, wiem, że to jest to trochę czepianie się, ale wolę abyś wiedział, że trening to tylko bodziec dla naszych mięśni do wzrostu ;) Pozdrawiam!
dodał odpowiedź 5 grudnia 2013 12:34
niekoniecznie szybciej urośnie, zależy od intensywności treningu. Ja ćwiczę 2x w tygodniu ale raz 6 serii a drugi 3 serie.
dodał odpowiedź 5 grudnia 2013 19:20
proponuję trenować 1x w tyg. 2 ćwiczenia po 4-5 serii. ( ćwiczenie izolowane+siłowe)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie