Zadaj pytanie
4 września 2015 19:50

Cukry proste = zło?

Witam! Czy jak będę jadł za dużo cukrów prostych, ale kcal i makroskładniki pod koniec dnia będą się zgadzały, to może mieć to jakiś większy wpływ na odkładanie się tłuszczu?

Pozdro!
454
3
dodał odpowiedź 5 września 2015 08:37
witaj, pytanie trochę sprzeczne w swojej treści, bo jeśli będziesz jadł ZA DUŻO cukrów prostych to jak rozkład makro będzie się ZGADZAŁ?
dodał komentarz 5 września 2015 18:41
Jak liczę kalorię i makroskładniki to przecież biorę pod uwagę jedynie białka, węgle i tłuszcze, prawda? Przecież nie uwzględnia się w tym CUKRÓW PROSTYCH, a tutaj było pytanie czy te CUKRY PROSTE coś zmieniają. Jak wiesz, jest walka między tymi od IIFYM, a między tymi "czystymi". Ja jestem za tymi z IIFYM, bo niestety, muszę od czasu do czasu zjeść coś słodkiego, czy "brudnego" - nawyki z dzieciństwa, tak, byłem endo grubasem. Kontynuując, wyczytałem ostatnio, że ten cukier prosty może powodować senność i odkładanie tłuszczu. Czy to prawda? Skoro makro i kcal będą się zgadzać, to te cukry proste zawarte w węglach (których nie liczymy) mają jakiś większy lub mniejszy wpływ na nasz wygląd? Pozdro, KW.
dodał komentarz 6 września 2015 19:21
przecież cukry to węglowodany......chyba kolega musi jeszcze trochę poczytać na temat odżywiania
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie