Zadaj pytanie
13 września 2015 21:57

Dieta ketogeniczna- tłuszcze zwierzęce czy roślinne?

Witam,
Właściwie to chciałam zadać trzy pytania:
1. Czy na diecie CKD powinnam spożywać tłuszcze zwierzęce? Zawsze myślałam, że to one są niezdrowe i odpowiedzialne za przyrost tkanki tłuszczowej. Na forach opinie są często sprzeczne.

2. Po co tak zwane dni ładowań (węglowodanami)? Ludzie, którzy np. stosują paleo, nie robią takich ładowań.

3. Skąd duże brzuchy u kulturystów? Słyszałam raz, że z diety ketogenicznej, czy to prawda?

Na diecie zbilansowanej miałam duże łaknienie na węglowodany. Często nie mogłam nad tym zapanować. Stąd pomysł na CKD.

Poleć to pytanie. Dzięki temu trener odpo
607
2
dodał odpowiedź 17 września 2015 15:45
W przypadku diety ketogenicznej tłuszcze zwierzęce są dobre, na przykład na śniadanie jajecznica, czy omlet z bekonem są dobre, tak samo tłustsze mięso, jak szynka wieprzowa czy wołowina są dobrym rozwiązaniem. Od siebie napiszę jeszcze, że wielu trenerów(np. pan Michał Karmowski) mówi, że ta dieta jest zła, ze względu na to, że nasz mózg potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania odpowiednią ilość ww(do m.in uregulowania produkcji hormonów), jednak wystarczy dostarczyć około 30-40g węglowodanów z warzyw(np. brokuł), żeby stan ketozy się utrzymał i żeby nasz organizm prawidłowo funkcjonował.
dodał odpowiedź 17 września 2015 15:48
I jeszcze moja odpowiedź na trzecie pytanie; duże brzuchy u kulturystów biorą się od hormonu wzrostu-somatropiny(HGH). W połączeniu z insuliną efekt w postaci owego brzucha jest jeszcze większy.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie