Zadaj pytanie
24 grudnia 2015 00:00

parter w mma w kimonach?

Witam mam pytanie czy jest sens trenować parter w kimonach jeśli chce walczyć w mma.Nie mam innej możliwości wyboru.Dwa razy boks i 3 razy parter.Czym różni się trening w kimonach od treningu bez kimon.
716
1
dodał odpowiedź 25 grudnia 2015 22:50
Różni się tym, że kimona pomagają poddać przeciwnika. Mniej się ślizga, można zadusić kołnierzem, czy stabilnie złapać za pas, żeby delikwenta przerzucić w dogodną pozycję. Z drugiej strony Tobie mogą zrobić to samo. Pod mma lepiej trenować no-gi, ale jeśli nie masz możliwości to spokojnie sporo się nauczysz. Większość technik mimo wszystko jest uniwersalna. Dobrze by jednak było żebyś choć raz w tygodniu miał zajęcia mieszane (ogólne MMA) ponieważ samo BJJ może spowodować, że nie będziesz miał odruchu obrony przed ciosami w parterze.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie