Zadaj pytanie

Barki rozbudowa bocznych aktonów i poszerzenie obręczy barkowej

Witam,
Intensywnie ćwicze na siłowni od 3 lat. Czuje że mam siłe w barkach w seriach na hantlach unoszenie boczne biore 12 kg, wyciskanie żołnierskie 40kg-50 kg, wyciskanie na barki hantalmi 15kg-17kg( na jedną ręke), unoszenie hantli przodem 12-15 kg w serii. Problem z tym że same barki nie rosną, obręcz barkowa też się nie powieksza, a genetycznie mam bardzo spadziste ramiona i pomimo uzuskanej siły wizualnie efektu nie widać, Czy mozna jakimiś ćwiczeniami nadrobić takie skrzywienie genetyczne może pod innym kontem cwićzyć inne cwiczenia? Może bardziej powinniem cwiczyć kapturki i jak one się podniosą pociągną za sobą barki?
1071
6
dodał odpowiedź 2 marca 2016 14:34
Jak wygląda Twój trening na barki ;)?
dodał komentarz 2 marca 2016 14:43
Wtorek Trening klatki 3 ciwczenia i następnie wyciskanie żołnierskie połączone z przysiadami 4 x po 10-12 powtórzeń 40kg-50kg sztanga Czwartek pociaanie na drązku 4 serie po 6 powtórzeń, wiosłowanie hantlami, ściąganie drązka na maszynie do karku ( to wszystko na plecy ) i potem robie barki: Wyciskanie na barki siedząc hantle 15kg-17kg 4 x 10-12 potwórzeń aż do bółu. Wznoszenie hantle na boki 8kg-12kg 4 x 10-12 potwórzeń aż do bółu. Wznoszenie hantle do przodu 12kg-15kg 4x 10-12 potwórzeń aż do bółu.
dodał komentarz 2 marca 2016 15:35
Wywal ściąganie drążka na maszynie do karku ... lepiej do klatki. Mięśnie grzbietu są tak samo zaangażowane a bynajmniej ścięgno nadgrzebieniowego nie będzie obrywać ;). Co może być problemem w techniku na barki - 1. technika / 2. Zła dieta / 3. Kwestia ćwiczeń ... na każdego działa co innego ;), ja w treningu bardzo błędów nie widzę :). Powiedziałbym żebyś zaczął robić barki siłowo może to coś zmieni. Pozdrawiam ;)
dodał komentarz 2 marca 2016 16:14
Czyli większy ciężar na siłe nie na technikę ? Może jakieś inne cwiczenia albo bardziej intensywniej ? Jakby dieta byłą zł to by inne mieśnie nie rosły a te rosną :P barki trenowane 2 razy w tygodniu też wydają mi się spoko
dodał komentarz 2 marca 2016 16:34
Technika do PODSTAWA. Teoretycznie robisz jedno ćwiczenie z klatką i potem 3 na barki to nie jest źle ;). Progressujesz z ciężarem ;? Stosowałeś serie łączone ;?
dodał odpowiedź 15 marca 2016 04:45
Pierwsze co bym zrobił to połączył barki z plecami. Pozdrawiam.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie