Zadaj pytanie
11 marca 2016 13:46

Płatki błyskawiczne owsiane zalane wrzątkiem czy pozbawiamy ich wartości odrzywczych ?

Siema,
CZy jak robie sobie płatki błyskawiczne owsiane z miodem owocami i odzywką białkową i nastepnie zaleje je wrzatkiem to pozbawaim ich wartości odrzywczych czy to niema znaczenia?
675
5
dodał odpowiedź 11 marca 2016 14:30
Na pewno trochę przez wysoką temperaturę "zniknie" ale większość zostaje. Przecie prawie wszystkie produkty podlegają obróbce termicznej. Nie przejmuj się.
dodał komentarz 11 marca 2016 14:42
to moze lepiej np białko dosypać po jakis czasie jak juz troszke ostygnie ??
dodał komentarz 15 marca 2016 16:25
Słuchaj, ja robię tak: Sypię płatki owsiane do miski, dodaję słodzik i kakao po czym zalewam wrzątkiem. Po zaparzeniu dodaję odżywkę i całą resztę.
dodał odpowiedź 13 marca 2016 23:05
W sumie to najczęściej je się płatki owsiane po obróbce termicznej np,w owsiance,więc nie sądzę iż przejmowanie się tym było uzasadnione.Każdy produkt zmienia strukturę chemiczną po obróbce termicznej.Pozdrawiam
dodał odpowiedź 31 marca 2016 11:58
Są to minimalne wartości, więc bym nawet się tym aż tak bardzo nie przejmował.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie