Zadaj pytanie
8 maja 2016 16:38

Rolowanie po treningu . Przed czy po rozciaganiu?

Moje pytanie brzmi : czy po treningu najpierw się rolować czy rozciągać ,a może nie ma to różnicy ? Pozdrawiam
10152
3

Witam. Zarówno rolowanie jak i rozciąganie to bardzo ważny element treningu. Rolować możesz się zarówno przed jak i po treningu. Rolowanie się przed treningiem doskonale przygotowuję mięśnie do pracy, poprawia mobilność oraz zmniejsza bolesność po wcześniejszym treningu. Po treningu natomiast rolowanie ma właściwości odprężające, relaksujące kojące mikrouszkodzenia zachodzące podczas treningu. Przyspieszają regenerację. Dodatkowo Rolowanie zwalcza cellulit oraz poprawia elastykę mięśni. Doskonale zwalcza i rozbija popularne 'zakwasy", dzięki czemu regeneracja nastąpi dużo szybciej. Rozciąganie przed treningiem dynamiczne, wypady, dynamiczne skłony, bez utrzymania w mięśni w stanie rozciągnięcia włókien. Po treningu natomiast super sprawdza się rozciąganie statyczne całego ciała, z przytrzymaniem na min 8 sek. każdej partii. Rozciąganie powinno stanowić nieodłączny element treningu.

 

 

Zobacz również

Precyzyjne spalanie tkanki tłuszczowej

BCAA i inne aminokwasy - dlaczego warto je stosować?

Kreatyna - funkcje o których nie miałeś pojęcia

dodał odpowiedź 8 maja 2016 19:50
Najpierw ROLLOWAĆ, pozdrawiam ;).
dodał komentarz 8 maja 2016 21:10
A jakieś konkretny dlaczego tak a nie inaczej ?
dodał komentarz 8 maja 2016 22:13
Powód jest taki że najpierw zbity mięsień będzie się nam łatwiej rozciągał. A rollowanie to nie jest rozciąganie, ale rozluźnia nam mięsień bardziej w charakterze aktywnym. Powiedzmy, że po treningu siłowym chcesz NAJPIERW rozciągnąć a potem rozluźnić już rozciągnięty mięsień, bo co jest nam lepiej zrobić rozciągnąć - rozluźniony mięsień czy najpierw rozluźnić a potem rozciągnąć ;). Lepszy efekt będzie miał wariant drugi. Druga rzecz - rollowanie czynność dynamiczna / rozciąganie statyczna - Co jest pierwsze - Rozciąganie statyczne przed treningiem czy trening siłowy który ma charakter dynamiczny. Na to pytanie odpowiedz sobie sam :). Pozdrawiam !
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie