Zadaj pytanie
13 maja 2016 16:49

Uczucie balona w brzuchu- jak sobie z nim poradzić?

Witam,
jestem w okresie budowania masy mięśniowej, dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wyliczyłem na poziomie 3400 kcal uwzględniając już nadwyżkę kaloryczną (175 cm wzrostu i 76 kg). Rozkładam to na 5 posiłków. Na początku lutego ważyłem jeszcze 69 kg. Jednak od niedawna pojawił się irytujący dla mnie problem, mianowicie zaczął mi brzuch dosyć wyraźnie wystawać. Nie jest to raczej fałda tłuszczu, tylko jakby powiększony żołądek od objętości posiłków, coś na kształt napompowanego balonu. Czy coś można z tym zrobić? Zakończyć okres budowania masy? Zmniejszyć ilość kalorii?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
125
0
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie