Zadaj pytanie
25 maja 2016 21:06

Trening cardio z astmą

Witam. Mam 33 lata, 188cm, waga 92, trenuje siłowo 4 razy w tygodniu [masa]. Spożywam 3400-3600 kcal [230g białka, 460g węglw., 50-70g tłuszczy. chciałbym zacząć jakieś cardio tylko mam astmę i to dość ostrą. Rok temu próbowałem biegać, ale 10 - 15 minut i musiałem stosować leki rozkurczowe oskrzela. Praktycznie każdy stały wysiłek wywołuje skurcz oskrzeli. Po za sytuacjami gdy wykonuje trening cardio w temp 10 stopni. Lepiej też znoszę krótkie a ciężkie wysiłki niż stały i długi. Bardzo proszę o pomoc.
582
2
dodał odpowiedź 26 maja 2016 13:52
Spacery - Spacery Szybkim Tempem - Powolnie Cardio i tak dalej aż do Cardio z umiarkowanym tempem potem szybkim tempem i interwały. Powoli ale do celu - z astmą się walczy rób to systematycznie i powoli a jestem pewien że dojdziesz do zamierzonego efektu :). Nie zrobisz tego oczywiście w miesiąc, czeka Cie długa praca. Pozdrawiam :)
dodał odpowiedź 17 sierpnia 2016 00:23
Sam choruje na astmę, a przebiegłem już kilka zawodów na 10 km :) Powolutku dochodziłem do celu, jak przestaje na jakiś czas - nie próbuje na siłę, wiem, że muszę opuścić trochę wymagania. Zaczynałem od spacerów, potem interwałów, następnie biegałem ( o ile to biegiem można nazwać) ale bardzo wolnym tempem i zwiększałem dystans. Raz biegałem wolniej i dłużej, a raz szybciej i krócej. Najważniejsze, nie wybiegałem samemu i zawsze leki miałem przy sobie. Lekarz jak najbardziej był za. Jedyne o czym musimy pamiętać to nie na siłę, musimy pamiętać, że nas to w pewnym sensie ogranicza :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie