Zadaj pytanie
13 lipca 2016 00:13

Wchodzenie na mase i wracanie do starej wagi.

Mając 73 KG wchodząc na mase NP dochodząc do 80 KG i od tego momentu zaczac redukcje do tej samej wagi lub nawet troche mniej. Będzie miało efekt czy nic z miesnia nie zostanie?
529
4
dodał odpowiedź 13 lipca 2016 14:52
Jeśli Twoja dieta na masę będzie zbilansowana, to zaczynając "masować" od niskiego poziomu tkanki tłuszczowej, np 12% nie musisz obawiać się o przybranie tłuszczu. Możesz z powodzeniem wrzucić te 7kg masy mięśniowej (w pół roku lub więcej) i ważyć 80% z tym samym procentem tłuszczu, a mięśnie chronisz odpowiednią podażą białka i rozsądnym treningiem siłowym. Bo wrzucenie 7kg wagi, a następnie zrzucenie jej jest zupełnie bez sensu. Jaki masz cel w ogóle?
dodał komentarz 13 lipca 2016 18:59
Można powiedzieć że zależy mi na takiej bardziej chudszej sylwetce lecz umięsnionej jakoś lekko boje sie wchodzic na mase że zaleje się tłuszczem
dodał odpowiedź 13 lipca 2016 17:23
Można powiedzieć że zależy mi na takiej bardziej chudszej sylwetce lecz umięsnionej jakoś lekko boje sie wchodzic na mase że zaleje się tłuszczem
dodał odpowiedź 13 lipca 2016 18:45
Jeśli ułożysz dietę z głową, dobrze rozłożysz makroskładniki czyli białko, węgle, tłuszcze i tylko delikatnie przekroczysz bilans kaloryczny, oczywiście startując z niskiego poziomu tkanki tłuszczowej, to nie ma obaw o zalanie. Powinieneś tyć maksymalnie 1kg na miesiąc, a nawet nieco mniej. Wszystko zależy od budowy ciała, genetyki. Wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne dokładnym wzorem, takie znajdziesz na wielu stronach, np PoTreningu. Dodaj do tego zapotrzebowania 200-300kcal, ćwicz i obserwuj wagę. Jedz produkty nieprzetworzone, wystrzegaj się słodyczy, fast foodów, cukru, słodzonych napojów. Poczytaj jak najwięcej o dietach na stronach kulturystycznych. Ćwicz większymi ciężarami a ilość powtórzeń rób 8 do 12, nie więcej.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie