Zadaj pytanie
20 lipca 2016 23:22

Trening Hiit. 10 s sprintu 30 s truchtu.

Witam. Mam pytanie odnośnie treningu Hiit. Spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami na temat takiej metody wiec osobiście postanowiłem ja wypróbować. Stworzyłem następującą wariacje:
10 sekund sprinty, 30 sekund delikatnego truchtu. Czy takowa rozpiska ma sens? Czy taki trening może być efektywny? Jeśli nie to bardzo proszę o sugestie. W chwili obecnej powtórzenia wykonuje przez 10 minut i z każdym tygodniem mam zamiar wydłużac ten czas o minute. Dodam jeszcze ze Hiit wykonuje po treningu FBW na siłowni i moim celem jest zgubienia zbędnych paru kilogramów. Z góry dziękuję.
1277
0

Witam Trening typu HIIT to bardzo trudny rodzaj treningu. Jednak by zmaksymalizować efekty HIIT-a musisz wykonać go na pełnych obrotach.  Zaproponowane przez Ciebie jednostki czasowe są jak najbardziej dobre. Zastanów się jednak czy chcesz wykonywać go po treningu siłowym. By Twój trening był jeszcze bardziej efektywny, HIIT-a proponuję Ci wykonywać jako osobną jednostkę treningową, ażeby poziom glikogenu był w najwyższej wartości. wówczas po tygodniu możesz go intensyfikować dodając kilka sekund lub serii. Po treningu siłowym wykonuj Cardio o niskiej lub średniej intensywności. Wykonując uprzednio trening siłowy możesz zwyczajnie nie mieć siły bo wycisnąć z HITT-a 100%.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie