Zadaj pytanie
22 sierpnia 2016 10:40

Aminokwasy, czy opłaca sie je suplementować?

Cześć, mam pytanie. Ćwiczę już od pół roku i chciałem zacząć suplementować jakieś odżywki, które pomogą mi w regeneracji i budowaniu masy mięśniowej. Słyszałem o aminokwasach BCAA. Czy opłaca się ich używać? Jak mogą mi pomóc?
254
0

Cześć. Może zacznijmy krótko od tego czym są aminokwasy i jaką pełnią rolę w naszym organizmie. Otóż aminokwasy to takie małe „cegiełki”, z których zbudowane są nasze białka. A jak wiadomo białko to podstawowy budulec tkanki mięśniowej. Tak więc suplementacja aminokwasami to świetny pomysł, ponieważ oprócz budowy  białek, a co za tym idzie mięśni, aminokwasy chronią naszą tkankę mięśniową przed katabolizmem(rozpadem mięśni). Dodatkowo, jak wspomniałeś w pytaniu, aminokwasy odpowiadają za regeneracje przemęczonych po treningu mięśni. Aminokwasy to podstawowa odzywka jeżeli chodzi o jakąkolwiek suplementację. Pozdrawiam.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie