Zadaj pytanie

Glutmina a BCAA??????

Dlaczego powinienem brać glutaminę po treningu? Co lepsze BCAA czy glutamina?
304
0

Cześć, Na początek o BCAA – BCAA bierzemy przed i w trakcie treningu lub przed i po treningu ale przed kolejnym treningiem dlatego, że możemy je nazwać aminokwasami wysiłkowymi, to z dostarczonych aminokwasów i krążących w krwioobiegu będzie korzystał, a nie poprzez różne procesy z naszych mięśni. Natomiast jak wiesz Glutamina to około 60% budulca naszych mięśni, pozostałe 40% to inne aminokwasy, dlatego po treningu drastycznie spada stężenie glutaminy w organizmie i trzeba ją uzupełniać ale nie 5-10 gram tylko około 15 gram minimum 2 razy dziennie – mniejsze dawki nie mają sensu. Taka suplementacja glutaminą spowoduje lepszą regenerację i odkwaszenie całego organizmu. Tak więc gorąco zachęcam do suplementacji glutaminy po treningu. Pozdrawiam

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie