Zadaj pytanie

Cardio a budowanie masy

Czy warto robic cardio przy cyklu budowania masy miesniowej? Jesli tak to czy trafycyjne cardio w formie długiego cardio w tętnie ok. 115-130rpm cyz raczej HIIT?

Jesli jedno lub drugie to ile ich robic?

Wiele artykulow pisze o nie korzystynm wplywie tradycyjnego cardio podczas budowy masy - ponieważ podnosi rmr zaledwie o kilka %, natomiast bez znaczenia na okres treningu siłowego w jakim jesteśmy, działa do niego przeciwstawnie osłabiając nasz układ nerwowy, który jest kluczowy dla wykorzystywania potencjału mięśni.

inne artykuly pisza o HIIT na masie?

HIIT ma niesamowite działanie podczas treningów w okresie budowania masy. 1 sesją HIIT podnosi nasz rmr o kilkadziesiąt %! KILKADZIESIĄT! Dzięki czemu nasz organizm zaczyna efektywniej wykorzystywać makroskładniki i jesteśmy w stanie jeść co raz więcej węglowodanów oraz tłuszczy i białka nie przybierając tkanki tłuszczowej, tylko budując czyste mięśnie. To stanowi o naszej sile metabolicznej, która jest skarbem podczas zrzucania wagi i pozwala przygotować nam SUPER FORME, ponieważ żeby ciąć… Trzeba mieć z czego.

Prosze o opinie
315
0
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie