Zadaj pytanie
10 września 2016 10:33

Kolacja a potem trening czy odwrotnie?

Witam
Czy jeśli najpierw jem kolację a po 2 godzinach idę biegać to jest ok i w ten sposób schudnę czy lepiej trenować na czczo ? ma to jakieś znaczenie?
1119
2

Witaj,

trening na czczo, nawet jeśli jest to bieganie, powinien być możliwie jak najkrótszy MAX 40min i bardzo intensywny!

Mowa tu np. o treningu HIIT, wtedy daje on nam efekty w postaci  spalaniu tkanki tłuszczowej i zachowaniu zdrowia.

Bieganie dwie godziny po posiłku jest to odpowiedni czas na wykonanie wysiłku fizycznego, lecz długotrwałe bieganie jednym tempem nie jest dobrym rozwiązaniem dla naszego organizmu, mówimy tu o 60 minutowych aerobach które powodują duże wyrzuty kortyzolu, nasilają procesy kataboliczne, jest to ogromny stres dla naszego organizmu.

30-40min bieg jest to tolerancyjna norma.

dodał odpowiedź 10 września 2016 12:43
Schudniesz jak będziesz miała deficyt kaloryczny, brak nadmiernych stanów zapalnych i kortyzol w ryzach i nie zgubisz zbyt dużo masy mięśniowej na redukcji.
dodał odpowiedź 10 września 2016 17:31
Posiłek -> trening -> posiłek - to najlepsza kolejność. Trening na czczo niszczy mięśnie. Najważniejszy jest deficyt kaloryczny - czyli jeśli chcesz schudnąć musisz jeść powiedzmy te 300 kcal mniej niż potrzebujesz.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie