Zadaj pytanie
14 października 2016 11:56

dysproporcja mięśniowa - znacznie silniejsza noga

W jaki sposób zniwelować dysproporcje mięśniowe pomiędzy stronami? Nie chodzi mi tutaj o ćwiczenia uni lub bilateralne tylko systemy treningowe? jaki zakres powtórzeń i ilość serii stosować dla odpowiednio silniejszej i słabszej nogi aby wyrównać dysproporcje?
535
0

Witam. Problem, który opisałeś z reguły jest zaburzeniem genetycznym. Jednak nie stoisz na straconej pozycji. By wyrównać proporcje i symetrię mięśni musisz zacząć od wykonywania ćwiczeń izometrycznych, stabilizujących. Wykonuj wszelkie ćwiczenia wymagające utrzymania stałego napięcia mięśniowego. Doskonale sprawdzą się tutaj  ćwiczenia korekcji wad postawy. Warto byś udał się do fizjoterapeuty lub doświadczonego trenera personalnego by wykonał Tobie rozluźnianie punktów spustowych. Co do treningu - zakres i ilość powtórzeń wykonuj według swojego planu i nakreślonego celu treningowego. W Twoim przypadku nie przesadzaj z ciężarami, skup się na pracy mięśni i kontroli ciężaru zarówno w fazie koncentrycznej jak i ekscentrycznej. Powodzenia

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie