Zadaj pytanie

Trening na Redukcji. Łączenie partii mięśniowych.

Witam chciał bym zapytać czy mój trening jeśli chodzi o połączenie partii mięśniowych ma prawo bytu. Staram się zredukować tkankę tłuszczową. Trenuje już tak od 8 miesięcy. Widzę progres ogromny jednak jeśli może być lepiej dlaczego czegoś nie zmienić tak? :] Oto moje zestawy:
Klatka+ Barki
Plecy+ Biceps
Nogi+ Triceps
3x w tygodniu 2 ćwiczenia na brzuch po 15-20x. Do tego 3-4 razy trening aerobowy 30-45min.
1857
2

Witaj,

Jeżeli trenujesz juz tak od 8 miesięcy to moim zdaniem warto zmienić już trening. Proponuję Ci trening AB, czyli na jednej jednostce treningowej trenujesz trzy partie mięśniowe, np. trening  A:

plecy, barki, biceps, brzuch  trening B: Nogi, klatka, triceps, łydki.

W dni treningowe rób interwały, natomiast w dni nie treningowe pozostań przy treningu aerobowym.  

dodał odpowiedź 3 stycznia 2017 00:26
Całość nie wygląda źle, natomiast mam kilka zastrzeżeń co do tego łączenia. Otóż niektóre ćwiczenia klatki potrafią obciążać takie partie jak triceps czy barki, podobnie sprawa ma się z plecami i bicepsem. Dlatego ja staram się tych partii nie łączyć gdyż chcę ćwiczyć daną partie na 100% świeżości. Nie chcę by choć w 10% była zmęczona po poprzedniej partii. W moim przypadku wygląda to następująco: Klatka/Biceps/Brzuch Plecy/Triceps/Brzuch Nogi/Barki/Triceps/Biceps Wiadomo triceps biceps najmniejsze partie więc największa regeneracja więc można wykonać je 2 razy w tygodniu, podobnie sprawa ma się z brzuchem w którym odkłada się najwięcej tłuszczu a więc można go ćwiczyć częściej. Można to zmienić oczywiście na 2 dni treningowe i wykonywać je po 2 razy w tygodniu. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 3 stycznia 2017 00:27
Nie mam pojęcia czemu nie wstawiają się entery
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie