Zadaj pytanie

czy warto łączyć basen z mma i crossfit'em

Niedługo mam zamiar zacząć chodzić na treningi mma 2 razy w tygodniu i na crossfit 2 razy w tygodniu chciałbym do tego dodać jeszcze basen 1/2 razy w tygodniu chodzi mi bardziej o pływanie a nie saunę i bicze wodne . Dodam że najbardziej zależy mi na mma i na jak najlepszych wynikach w tym sporcie nie wiem czy to istotne ale mam 16 lat . A moje pytanie czy basen w tym wypadku ma jakiś sens , czy polepszy/pogorszy osiągi . Odrazu dziękuje za odpowiedź ,Pozdro .
1793
1

Witam, Ilość treningów w ciągu dnia zależy od poziomu Twojego zaawansowania. Mając 16 lat domyślam się, że Twój staż treningowy nie jest duży. Jeśli twoim priorytetem jest właśnie MMA to na ten trening powinieneś mieć najwięcej siły. Jeśli będziesz czuł się przetrenowany i zmęczony odpuść basen. Jeśli potraktujesz basen jako aktywny odpoczynek i element treningu tlenowego cardio spokojnie możesz na basen chodzi

 

 

✔ Kupuj odżywki na trec.pl i zbieraj zniżki

 

 

 

✔ Zobacz nasze filmy na Youtube 

 

 

 

dodał odpowiedź 10 stycznia 2017 15:30
Witam. Moim zdaniem, jeżeli wcześniej nie prowadziłeś aktywnego życia, a jedyny sport dla Ciebie to WF w szkole, to wystarczy na początek crossfit i mma. Basen możesz dodać z czasem jak już przywykniesz do treningów. Nie ma co rzucać się na głęboką wodę od razu.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie