Zadaj pytanie
21 maja 2017 20:54

Jak przejsc z interwałow na aeroby

Witam serdecznie! Wykonuje po 12 interwałow lacznie czas 6.20 min 10s sprint 30s srednie tempoax3x w tygosniu. Czy dobrze? Chcialbym zamienic na aeroby tylko nie wiem jak.
763
3

Witaj,

Porzucenie treningu interwałowego na rzecz dużo mniej skutecznego treningu aerobowego to słaby pomysł. Trening HIIT ma wiele więcej korzyści takich jak np., dług tlenowy, prze co tkanka tłuszczowa jest spalana nawet na kilka godzin po zakończeniu jednostki treningowej. Podczas treningu aerobowego zasoby energetyczne są wykorzystywane w trakcie wykonywanego wysiłku. Sprawa następna jest taka, iż po 30 minutach taki trening wnosi więcej negatywów w kierunku zdrowia u osób naturalnych.

dodał odpowiedź 22 maja 2017 12:25
Cześć, jest ok, chociaż ja preferuje interwały w systemie 15sek. sprintu na 30sek. luźnego biegu. Co do łączenia to możesz zrobić tak, że : 2x w tyg. interwały + 1/2x w tyg. rowerek/orbitrek/wioślarz itp.
dodał odpowiedź 22 maja 2017 19:57
Ok a jeszczepytanie: jak przechodze powoli na + 100kcal by dojs do podstawowego zapotrzebowania to obcinac troche interwaly? Bo id dzis obcialem jeden interwal.
dodał komentarz 23 maja 2017 12:32
jasne, możesz je stopniowo obcinać i zostać np. przy 5 interwałach 2x w tyg. na stałe, żeby nie zalało za bardzo na masie oraz rozkręci to Twój metabolizm.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie