Zadaj pytanie

Posiłek przed treningiem

Czy kawa kuloodporna przed + bcaa w trakcie treningu zapewni odpowiedni potencjał antykataboliczny podczas treningu na czczo (wypita około 40’ przed rozpoczęciem)?

Trening siłowy, zakres tętna około 70-75%, długość ok. 1:15.

Czy w takim wypadku należy wprowadzić również węglowodany jak np. Carbo, Vitargo itp.?
1145
0

Witaj, 

 

Nie masz się czego obawiać. Katabolizm nie dopadnie Twoich mięśni w przeciągu tych kilku godzin. BCAA oczywiście nie zaszkodzi :) 

Kawa kuloodporna jest dobrym pomysłem, ponieważ powinna zaopatrzyć Twoje ciało w niezbędną energię, dzięki czemu trening będzie bardziej efektywny. 

 

Moim zdaniem sprawa carbo i vitargo jest tutaj bardzo indywidualna. Jeżeli jesteś osobą jaka ma problem z nabieraniem kg to jak najbardziej uwzględniłbym różne formy węglowodanów w trakcie trwania treningu. 

 

Jednak jeżeli zaliczasz się do grona osób mających problem ze spalaniem tkanki tłuszczowej, wówczas proponowałbym pozostać przy sprawdzonym bcaa, dzięki czemu zwiększysz prawdopodobieństwo spalenia dodatkowych kcal z rezerw zachowanych w tkance tłuszczowej. 

 

Powodzenia :) 

 

✔ Kupuj odżywki na trec.pl i zbieraj zniżki

 

✔ Zobacz nasze filmy na Youtube 

 

 

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie