Zadaj pytanie
26 października 2017 12:31

Jak rozłożyć % skaładniki odżywcze?

Witam
Jestem kobietą, mam 21 lat. Właśnie wyszłam z niedowagi i chciałbym zacząć ćwiczyć. Będę ćwiczyć 4 razy w tygodniu w systemie:
2x siłowy
1x wzmacniający + pilates
1x cardio.

Moje pytanie brzmi jak % rozłożyć ilość białek, tłuszczy i węgli w ciągu dnia?
422
2
dodał odpowiedź 27 października 2017 07:14
Witaj, Myślę, że odpowiednie proporcje dla Ciebie to będzie 1,5g białka na kilogram masy ciała i tej bazy się trzymajmy. Natomiast tłuszcze ustawmy na maksymalnie 1g na kg m.c. a resztę kalorii z węglowodanów. Oczywiście kluczem będzie ustawienie odpowiedniej kaloryki diety w zależności od celu oraz czystość diety. Proporcje węgli i tłuszczów możesz zmienić jeśli to co napisałem nie będzie Ci odpowiadać. Na pewno nie schodź z węglowodanami poniżej 70-80g dziennie bo pogorszysz sobie wrażliwość insulinową. Niech to będą dobre źródła makroskładników. Obserwuj ciało i samopoczucie.
dodał komentarz 27 października 2017 08:41
Dziękuję! Odpowiedź bardzo mnie satysfakcjonuje ;)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie