Zadaj pytanie
31 października 2017 07:12

dieta niełączenia białek i węglowodanów

witam
mam takie pytanie które mnie nurtuje i zastanawia. na youtube jest wiele filmów o diecie niełączenia pokarmów ze sobą tzn. wynika z nich iż osobno należy jest węglowodany poczekać oż się strawią następnie tłuszcze poczekać aż się strawią a następnie białką i poczekać iż się strawią.
wynika z tej diety ze należy odczekać około 3-4 godziny między poszczególnymi rodzajami pokarmów. Argumentuje się to tym iż każde źródło energii ( pokarmu) wymaga różnego rodzaju środowiska w żołądku . jedne pokarmy wymagają środowiska zasadowego inne kwaśnego dlatego uważa się że należy jeść osobno różne rodzaje pokarmów. uważa sie w tej diecie iż wrzucanie do żołądka białek wegli i tłuszczy na raz powoduje iż żołądek nie wie jak to trawić gdyż jednocześnie musi wytworzyć środowisko zasadowe i kwaśne co hamuje przemianę materii co źle wpływa na utratę masy ciała.

prosze o informację co myslicie na ten temat ? może ma ktoś jakieś doświadczenia z tą dietą ?
pozytywne lub negatywne

z góry dzieki

lukasz
502
2
dodał odpowiedź 3 listopada 2017 11:35
Nie słyszałem nigdy o tej diecie, ale brzmi jak jakaś bzdura. Nie wyobrażam sobie zjedzenia w posiłku np samych węglowodanów i tym samym powodować nadmierny wyrzut insuliny, podczas gdy mogę obniżyć ładunek glikemiczny białkiem. Większość skutecznych diet, z którymi miałem do czynienia zawierała białko w każdym posiłku połączone albo z węglowodanami, albo z tłuszczami (dieta w insulinoooporności), albo wszystko na raz. Jeśli nie ma przeciwwskazań/problemów zdrowotnych, bilans kaloryczny jest ujemny (bazujący na dobrej jakości produktach czystych) i zapewniony jest ruch/wysiłek, to redukcja tkanki tłuszczowej zawsze będzie skuteczna. Przemiana materii w głównej mierze zależy od tego jak czyste i zdrowe posiłki spożywamy oraz od tego jak regularnie trenujemy.
dodał komentarz 3 listopada 2017 14:32
witam ok dzieki za info- też wydaje mi się to niezbyt mądre dlatego szukam jakiejś wiarygodnej informacji
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie