Zadaj pytanie
14 listopada 2017 09:08

redukcja a mięśnie

Witam serdecznie!

Na wstępie zadam pytanie o które mi chodzi, a więc czy możliwe jest zbudowanie masy mięśniowej na redukcji? Sam też sobie odpowiem, NIE :) Ale, no właśnie jest jedno ALE!
Zacznę od początku: z siłownią mam do czynienie już jakieś 5 lat (dla jednych mało, dla mnie dużo), zaczynałem z wagą 114kg przy 167cm wzrostu (wyglądałem jak zapaśnik sumo). Po około dwóch latach udało mi się zejść do 86/87 kg w zasadzie bez żadnej pomocy osób trzecich. Plan był prosty, ucinamy kalorie, zmieniamy nawyki żywieniowe i trening, trening i jeszcze raz trening (3/4 razy w tyg. siłownia). Początki znane wszystkim, a więc masa aerobów i lekkie ćwiczenia obwodowe. Jednak po kilku tygodniach postanowiłem zmienić treningi, nadal 3/4 sesje w tygodniu, ale najpierw trening oporowy z podziałem na partie (około 50minut), następnie aeroby (z czasem interwały), około 30 minut. Po tej zmianie zauważyłem przyrost masy mięśniowej przy redukcji wagi ( i to jest właśnie to ALE). Przeczytałem masę artykułów i publikacji i w 99% było napisane bądź powiedziane, że przy redukcji nie zbudujemy masy mięśniowej. Mi się udało. Ale to nie koniec.
Różne zawirowania życiowe i zdrowotne wyłączyły mnie z siłowni na rok, ale teraz postanowiłem wrócić. Waga na start 94kg. Dieta + trening + spalacz (Trizer) i sytuacja znowu się powtarza, a więc redukcja masy i przyrost mięśnie, co prawda niewielki, ale działam na ostro dopiero miesiąc.
Teraz zadam pytanie raz jeszcze, czy możliwe jest zbudowanie masy mięśniowej na redukcji? Czy jestem jakimś ewenementem? Jeżeli coś robię źle to bardzo proszę o cenne wskazówki i porady.

Dziękuję i Pozdrawiam!
Z wyrazami szacunku Grzegorz.
223
0
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie