Zadaj pytanie

Klatka piersiowa

Mam problem z klatką piersiową jakie ćwiczenia wykonywać żeby wybić do przodu
959
0

 

Witam, problem z klatka piersiową i jej rozwojem to bardzo często pojawiające się pytanie dla przeciętnego bywalca siłowni.

Przede wszystkim nie przesadzaj z objętością,

Wykonywanie 20-26 serii tygodniowo tygodniowo to absolutne maksimum.

Więcej nie znaczy lepiej, mięśnie rozwijają się i rosną podczas regeneracji, więc zadbaj właśnie o ten aspekt.

Zmieniaj ćwiczenia, ćwicz pod różnymi nachyleniami ławeczki, postaw na skos ujemny, który świetnie sprawdza się do rozwoju właśnie tej grupy mięśniowej. Zwróć uwagę na sposób w jakim leżysz na ławeczce, upewnij się czy na pewno masz ściągnięte łopatki, czy wykonujesz prawidłowy mostek oraz czy część pracy przy wyciskaniu nie jest wykonywana przez mięśnie naramienne. Roluj się i rozciągaj, bardzo prawdopodobne, że Twoja klatka jest przykurczona i zwyczajnie mięśnie nie mają jak rosnąć. Ponadto wykonuj ćwiczenia stabilizujące, ćwiczenia z kettlami orz wykonuj wyciskania jednorącz.

 

Powodzenia

 

✔ Kupuj odżywki na trec.pl i zbieraj zniżki

 

 

 

✔ Zobacz nasze filmy na Youtube 

 

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie