Zadaj pytanie

Czy mam przestać ćwiczyć???

Witam Mam 15 lat ćwiczę od ok. 2 lat mam 172 cm wzrostu przy wadze ok. 60 kg, lecz mam wrażenie że zatrzymałem się w rozwoju w sensie że nie rosnę od tamtego czasu Jak nie trudno się domyślić po okresie czasu jaki spędziłem na treningu rozwinąłem mój sposób ćwiczeń od podstawowych do zaawansowanych. Chodzi mi o to czy waszym zdaniem prawdą jest iż przestałem rosną z powodu ćwiczeń i czy jeśli przestanę teraz ćwiczyć zacznę znów rosnąć czy też już wszystko stracone?
Pozdrawiam Sebastian
280
3
dodał odpowiedź 14 stycznia 2018 13:23
13 lat to zdecydowanie za szybko żeby zacząć przygodę z siłownią! Pamiętaj, że do ok 21 roku życia Twoje kości wciąż rosną a przez podnoszenie ciężarów spowalniasz ich rozwój. Nie wiem jak to działa w drugą stronę, ale głupotą z Twojej strony było nie zasięgnięcie fachowej opinii ZANIM zacząłeś chodzić na silownię.
dodał komentarz 17 stycznia 2018 18:03
Nie ćwiczę na siłowni ćwiczę w domu na klatkę pompki i małe hantle ani razu w swoim życiu nie odwiedziłem siłowni
dodał komentarz 17 stycznia 2018 21:01
A to w takim razie zwracam honor. Ćwiczenia bez dodatkowego ciężaru tj. z użyciem ciężaru ciała nie mają negatywnego wpływu na rozwój kości... Gorzej jakbyś właśnie przerzucał ciężary na siłowni, wtedy to już inna gadka.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie