Zadaj pytanie

Spożywanie białka

Witam, pytanie dosyć prozaiczne ale jakoś nie jestem w stanie tego ogarnąć... Jak to w końcu jest z tym białkiem ? Badania stwierdzają, że najlepiej jednorazowo przyjmować około 30g białka. Co to w ogóle znaczy "jednorazowo" ? 30g na godzinę ? Na dobę ?
Weźmy taką przykładową sytuację [dla uproszczenia pomijam wszystkie inne składniki]:
1 posiłek - 6:00, ~25g białka ze 100g kurczaka
2 posiłek - 9:00, ~25g białka ze 100g kurczaka
3 posiłek - 12:00, ~25g białka ze 100g kurczaka
4 posiłek - 15:00, ~30g białka z 4 jajek
5 posiłek - 18:00, ~30g białka z izolatu

Wychodzi średnio jakieś 135g białka na dobe. Powiedzmy, że to dieta redukcyjna, gdzieś tam przeczytałem, że przy diecie redukcyjnej potrzeba średnio 1,5g/1kg [powiedzmy, że ktoś waży 100kg czyli powinien na dzień jakieś 150g białka średnio przyjmować]

Pytanie jest w zasadzie takie, czy te 3h to jest wystarczająca ilość czasu żeby te 30g białka się przemacerowało w organizmie ?
Opcja 1 - przy założeniu, że człowiek nie trenuje
Opcja 2 - przy założeniu, że trenuje na siłowni, FBW, 3x w tygodniu.

Czy trening [Opcja 2] zwiększy jakoś rozkład tego białka ? Czy to jest optymalnie dostarczone białko 30g przed treningiem i 30g po treningu ?

Ogólnie rzecz biorąc, jak przyjmować białko z izolatu skoro z samych normalnych posiłków wychodzi około 30g białka/posiłęk co 3h tak, żeby się jak najlepiej wkręcało ?
349
1
dodał odpowiedź 29 stycznia 2018 21:50
Nie ? Nikt pojęcia nie ma jak brać odpowiednio białko ?
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie