Zadaj pytanie

Od kiedy powinienem zacząć używać pasa kulturystycznego ?

Witam. Mam pytanie odnośnie od kiedy powinienem zacząć używać pasa kulturystycznego. Spotkałem się z opinią ,że w przysiadach od ciężaru ,który wynosi 150% masy ciała ćwiczącego. Ważę 66kg. Aktualnie wykonuje przysiady w następujących seriach 20x60kg 18x65kg 15x70kg 12x75kg 5/6x100kg. Czy w tej ostatniej serii powinienem mieć pas? Nie czuję żadnego bólu ani nie uznałem kontuzji, no ale.. Planuje tez juz niedlugo zwiększyć ciężar w tej ostatniej ,więc stąd pytanie o pas.
1409
4

Witaj,

Aby zacząć korzystać z pasa kulturystycznego musisz pamiętać, aby opanować oddech przepony, gdyż jeżeli nie opanujesz tego to zamiast Ci pomóc może Ci zaszkodzić.

Moja rada jest następująca, gdy dojdziesz do 80-90% maksymalnego obciążenia, wtedy możesz założyć pas.

 

Pozdrawiam 

 

 

Zobacz również

Precyzyjne spalanie tkanki tłuszczowej

BCAA i inne aminokwasy - dlaczego warto je stosować?

Kreatyna - funkcje o których nie miałeś pojęcia

dodał odpowiedź 25 lutego 2018 15:48
Pas kulturystyczny powinien być stosowany jedynie przy podnoszeniu maksymalnych ciężarów nie w codziennych treningach ponieważ działa jak orteza czyli absorbuje pracę mięśni (gorsetu który stabilizuje ciało) przez co je osłabia je i istnieje ryzyko kontuzji
dodał komentarz 25 lutego 2018 22:07
Czyli nawet jeśli będę wstanie wykonać 5 powtórzeń w ostatniej serii ciężarem 120kg to pas nie jest mi potrzebny tak? Jedynie w sytuacji kiedy chciałbym wykonać max 1 powtórzenie ?
dodał komentarz 27 lutego 2018 16:26
Tak worto go jedynie używać do podnoszenia maksymalnego obciążenia bo pozwala na podniesienie nieco większego ciężaru.
dodał odpowiedź 28 lutego 2018 00:14
Czyli jeśli będę robił danym ciężarem w 5-tej serii po 5-6 powtórzeń to oznacza ,że wtedy nie potrzebuje pasa ,ponieważ wyciskam wartość mniejszą niż ciężar maksymalny.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie