Zadaj pytanie

Pytanie o pompki i brzuch

Witam robię ciężkie 3 treningi split w tygodniu i 3 razy w tygodniu Cardio po 30 minut , i mam pytanie mam robić pompki codziennie i brzuch codziennie czy dać mięśnia na odpoczynek , jestem na redukcji .
1875
2

Witam. 

 

Moim zdaniem trening składający się z pompek i brzuszków każdego dnia nie ma sensu. 

Są to mięśnie jak każde inne i musisz je po prostu stymulować  odpowiednim bodźcem. 

Proponuję wykonywanie tych ćwiczeń jako uzupełniające podczas treningów na siłowni a dni wolne potraktować jako dni regeneracyjne. 

 

Pozdrawiam 

 

 

Zobacz również

Precyzyjne spalanie tkanki tłuszczowej

BCAA i inne aminokwasy - dlaczego warto je stosować?

Kreatyna - funkcje o których nie miałeś pojęcia

dodał odpowiedź 14 marca 2018 16:36
Musisz uwzględnić odpoczynek dla mięśni, na redukcji jak i na masie. Jeśli trenujesz na siłowni 3x w tygodniu i do tego masz 3x cardio po 30 minut proponowałbym zrezygnować z treningów siłowych na rzecz siłowni i cardio. A co do cardio proponuje na początek 1x w tygodniu cardio po treningu 30 minut, bądź interwały obserwując wagę, jeśli w ogólnym rozrachunku waga będzie spadać tygodniowo nie potrzeba takiej ilości cardio Dopiero gdy waga się zatrzyma to zwiększ jedna z tych rzeczy : intensywność cardio, czas cardio do np 40 minut po treningu, dodaj jeden interwał lub odejmij około 100-200 kcal z kaloryki
dodał komentarz 14 marca 2018 18:17
Okey okey dzięki , będę obserwował wagę a brzuszki i pompki odpuszczę sobie
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie