Zadaj pytanie
14 marca 2018 16:47

Za mało kalorii w diecie! Co zrobić by nie zepsuć metabolizmu ?

Witam serdecznie !

Ćwiczę na siłowni regularnie od 7 miesięcy. Mój wzrost to 192 a mój somatotyp to endomorf. Jestem samoukiem, zaczynałem z wagą 106 kg, teraz moja waga to 93/94 kg. Sylwetka kompletnie się zmieniła nie tylko wizualnie ale też patrząc na wymiary.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z mojej pracy, lecz martwi mnie jedno ponieważ moja dieta nie była do końca dobrze ułożona. Spowodowane było to, że byłem w gorącej wodzie kąpany i chciałem jak najszybciej zobaczyć efekty.
Z tego co pamiętam zaczynałem od pułapu 2800 kcal. Teraz jem 2500. Chciałbym ładnie wysuszyć się na lato ale boję się że mam za mało kalorii w diecie. Czy jeśli zaczne obcinać kalorię z tych 2500 to zaszkodzę sobię.
Nie wiem co teraz począć.
Proszę o pomoc i serdecznie dziękuję !

W załączniku zdjęcia mojej przemiany
356
1
dodał odpowiedź 17 marca 2018 17:00
Zapotrzebowanie kcal to kwestia bardzo indywidualna ważne jest nie tylko waga i wzrost ale także ogólna aktywność fizyczna (nie tylko siłownia) , wiek,staż treningowy, ilość stresu,równowaga chormonalna.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie