Zadaj pytanie
14 marca 2018 17:49

Dieta Marii Dąbrowskiej - czy bezpieczna?

Cześć,
Mój znajomy (lat30, około 185cm wzrostu, około 95kg wagi) przeszedł na pierwszą swoją dietę Marii Dąbrowskiej, polegająca na spożywaniu tylko i wyłącznie wybranych owoców i warzyw. Po prawie 2 tyg rygorystycznego trzymania się tej diety naprawdę widać po jego sylwetce, że udało mu się zrzucić pare kilogramów.

Moje pytanie brzmi, czy taki rodzaj diety jest dla organizmu bezpieczny. jak wygląda praca organizmu przy takiej diecie od strony biologii?
Dużo się mówi aby "ucinać" około 300kcal na diecie redukcyjnej, od wyliczonej bazy kalorycznej. Tutaj, przy wspomnianej diecie spożywa się max 900kcal. Czy można się spodziewać efektu "jo-jo" mimo że dieta jest dość krótka i stopniowo wraca się prawidłowego odżywiania?
281
1
dodał odpowiedź 17 marca 2018 16:42
Na pewno wystąpi efekt jojo bo organizm się przystosuje do ilości spożywanych kalorii i spowolni tępo przemiany materii a po powrocie do narmalnego żywienia zacznie magazynować energię w postaci tkanki tłuszczowej. Dieta powinna się składać z odpowiednich proporcji makroskładników i lekkiego deficytu (300-500kcal).
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie