Zadaj pytanie

Czy zaczynać hipertrofię mając 19% tłuszczu, a jesli tak, to jak ułożyć trening i dietę?

Mam 35 lat. Po długim okresie budowania masy ważyłem 87 kg przy wzroscie 179 (zaczynałem od 68 kg). W badaniach na wadze wychodziło, że miałem około 21% tkanki tłuszczowej. Zacząłem robić redukcję przy diecie wysokotłuszczowej. Trening z małymi ciężarami, dużo powtórzeń, praktycznie żadnych aerobów ani cardio. Przez ostatni miesiąc wspomaganie termogenikiem. Przez cztery i pół miesiąca schudłem 8 kg, ale tkanka nadal na poziomie 19%. Optycznie widać wyraźnie, że schudłem, ale np. na brzuchu wcale nie widać zarysowanych mięsni, jest bardzo niewielka ale jednak oponka w pasie. Chciałbym spytać, co robić dalej. Trener na siłowni proponuje trening hipertroficzny, ale jaką do tego dobrać dietę? Czy przy hipertrofii trzeba robić nadwyżki kaloryczne? A jesli tak, to czy w efekcie nie zaleję się tłuszczem?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
83
0
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie