Zadaj pytanie

Hantle w wieku 15 lat?

Witam mam pytanie mam 15 lat 177 cm wzrostu i 66 kg i trenuje piłkę nożną ćwiczę w domu na zasadzie treningu z własną masą ciała trenuje od około 0,5 roku widze naprawdę fajne efekty lecz nie na bicepsach i tu moje pytanie czy moge zacząć ćwiczyć z hantlami jak mam 15 lat? Kupuje hantle 10 kg oczywiście zacznę od mniejszych ciężarów. Od jakich ćwiczeń mógłbym zacząć ile powtórzeń i na jakim obciążeniu z góry dziękuję za pomoc
854
0

Witaj,

Oczywiście, że możesz spokojnie trenować hantlami i nie tylko biceps. Grunt, abyś pamiętał by nie zakatowywać swoich mięśni. Jesteś osobą początkującą, tutaj wystarczy delikatna stymulacja mieśni omijając bardzo ciężkie treningi treningi. Aby twój biceps zareagował, na ten moment wystarczą dwa ćwiczenia po 3 serie max! Ilość ruchów w jednej serii powinna opierać się na 10-14 powtórzeniach. Pierwszym ćwiczeniem niech będzie uginanie przedramion z supinacją nadgarstka 2-3 serie po 10-14 pow. Drugim ćwiczeniem może być uginanie przedramion chwytem młotkowym 2-3 serie po 10-14 pow.

Zobacz również

Precyzyjne spalanie tkanki tłuszczowej

BCAA i inne aminokwasy - dlaczego warto je stosować?

Kreatyna - funkcje o których nie miałeś pojęcia

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie