Zadaj pytanie

62kg 175 cm i 29% tluszczu

Hej
Trenuje juz ponad 2 lata, waze 62 kg przy 175 cm wzrostu, robie 2-3 treningi silowe w tygodniu plus 2 np pump lub cardio. Wygladam ok ale nie tak jak bym chciala. Plus mam 29% tkanki tluszczowej!!!! Co robie zle? Jem zdrowo, trenuje 5 razy w tygodniu. Czemu wciaz tyle tluszczu?
Justyna
430
0

Witaj,

Justyno, 29% tkanki tłuszczowej to wcale nie tak dużo! Kobiety genetycznie maja większy procent tkanki tłuszczowej w porównaniu do mężczyzn.

Podałaś za mało informacji o sobie jak również o planie żywieniowym, bo może tam znajduje się problem który mógłby pomóc w delikatnym stopniu utratę tkanki tłuszczowej. Drugim aspektem jest to, że możliwe pięć treningów może być dla twojego ciała zbyt dużym obciążeniem. Postaw na większą regenerację, np. zmniejsz o jedną jednostkę treningową w tygodniu. Ciało potrzebuje się regenerować, odpocząć, wyciszyć , by mogło prawidłowo funkcjonować.

Trzecim aspektem jest to czy jesteś osobą zdrową nie posiadającą żadnych chorób autoimmunologicznych. Większość osób nie jest tego świadoma i odżywiając się zdrowo, trzymając rygorystycznie dietę mają problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów, szczególnie to występuję u kobiet, gdy mają problemy z tarczycą.

Moja propozycja jest taka, abyś zrobiła kompleks podstawowych badań, a w szczególności insulina, glukoza na czczo, oraz TSH, FT4,FT3, anty-TPO, anty-TG, Ferrytyna i udała się do dietetyka klinicznego na konsultacje badań, oraz po pomoc w ułożeniu planu żywieniowego bo jak powiedziałem problem może tkwić właśnie w środku.

 

Zobacz również

Precyzyjne spalanie tkanki tłuszczowej

BCAA i inne aminokwasy - dlaczego warto je stosować?

Kreatyna - funkcje o których nie miałeś pojęcia

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie