Zadaj pytanie
9 lipca 2018 21:08

Zaczyna mnie zalewac

Cześć wszystkim. Mam duży problem.Od lutego jestem na redukcji. Dietetyk u którego byłam dał wyliczył mi 1200 kcal(Ja głupia myślałam że tyle powinno być). Co prawda pozbylam się 17 kg ale zmieniłam dietetyka jak się obudziłam że jednak nie do końca tak powinno być.Od miesiąca moja redukcję prowadzi ktoś inny. Dostałam 1500 kcal ale miałam stopniowo zwiększać ilość kcal ale nie zaczęłam nawet bo zaczęło mnie zalewac tłuszczem. Miesiac temu miałam analizę i było ok natomiast dziś się okazało że w ciągu miesiąca przybrałam 1.5 kg tłuszczu. Nawet nie wprowadziłam wyższej kalorycznosci a tu takie coś. Nie wiem czy to ważne ale po dłuższej redukcji wprowadziłam cheat meal ale i tak waga spadała,wolniej ale spadała. Czy organizm mógł się przestawić i teraz tyc po cheacie?
Badania są ok wiec na tle chorobowym odpada
173
0

Witaj

 

Pierwszy dietetyk niestety wyrządził ogromną krzywdę Twojemu metabolizmowi. Ubytek wagi nastąpił, ale jakim kosztem…. Wszystkie diety głodówkowe są straszne gdyż przędzej czy później prowadzą do efektu jo-jo. Musisz przejść na większą kaloryczność. Jeżeli boisz się zalania tłuszczem radzę zwiększyć ilość treningów aerobowych – to dobry i sprawdzony sposób na przyspieszenie metabolizmu oraz zwiększanie wydatków energetycznych. Na razie radziłabym zrezygnować z cheat meal, gdyż po takim okresie głodzenia będą one mogły nadmiernie stymulować syntezę tkanki tłuszczowej i prowadzić do zbyt dużych wahań poziomu cukru.

Postaw na racjonalną dietę, nie głoduj, urozmaicaj sobie maksymalnie posiłki. Polecam książkę Katarzyny Matelli „Body Logistic System”, w której znajdziesz wiele propozycji kulinarnych. Koniecznie wprowadź co dzień trening aerobowy – 40 minut. Poza tym pamiętaj o piciu dużych ilości wody, która jest najtańszym spalaczem tłuszczu. Zawodniczki fitness przed startem, gdy maksymalnie obniżają poziom tłuszczu, potrafią wypijać nawet 5- 6 l wody.

Gdy to nie pomoże zwiększ podaż białka w diecie kosztem węglwodanów. Przyswajanie białka to dla organizmu spore koszty energetyczne.

 

Trzymam kciuki

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie