Zadaj pytanie

Odwrotna piramida w FBW

Witam. Czy można stosować odwrotną piramidę w treningu fbw na każdą partię?
389
0

Witam

Tak naprawdę w treningu siłowym wszystko można – bo najważniejsze jest indywidulane podejście do ćwiczącego. Jeżeli głównym celem FBW jest budowanie siły (na bazie której można budować masę mięśniową)  to można stosować odwrotną piramidę na każdą partię. Idea odwrotnej piramidy to doskonały sposób na pobudzenie hipertofiii mięśniowej i maksymalizację zaangażowania włókien mięśniowych od pierwszej serii. Pamiętaj jednak, że fbw obejmuje wszystkie grupy mięśniowe więc na początku treningu będziesz dysponować większą siłą niż przy ostatnich ćwiczonych grupach treningowych. Dlatego projektując fbw uwzględnij zasadę priorytetu treningowego, czyli zaczynaj od swoich najsłabszych grup mięśniowych, na rozwoju których najbardziej Ci zależy.

Pozdrawiam

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie