Zadaj pytanie

Jakie dni?

Jaki powinien być odstęp miedzy 4 dniowym treningiem jak to rozpisać?

1. Nogi

2. Klatka + biceps

3. Plecy + kaptury+ tylny akton barku

4. Przedni i boczny akton barku + Triceps
929
0

Witaj. 

 

Moim zdaniem najrozsądniej będzie wykonywać treningi systemem 2-1 bądź też 3-1-2-1

 

W pierwszym z nich planujesz dwa dni treningowe, po czym masz dzień przerwy. Następnie wykonujesz kolejne dwa dni treningowe i ponownie przerwa i tak w kółko. Minusem tego planu jest to, że musisz być dyspozycyjny i mieć możliwość trenowania dosłownie codziennie, ponieważ dni treningowe będą się zmieniać. 

 

W drugim wariancie wykonujesz trzy treningi dzień po dniu, następnie masz jeden dzień regeneracji po czym planujesz kolejne dwa dni treningowe. Tydzień kończysz kolejnym dniem regeneracji. W tym przypadku minusem może być dla niektórych intensywnośc treningowa, ponieważ jeden z treningów będzie się powtarzał w danym tygodniu a średnio partia będzie wykonywana co 5-6 dni a nie co 7. 

 

Jeżeli masz możliwośc trenowania tylko 4 razy w tygodniu to najlepszym rozwiązaniem będzie schemat 2-1-2-2, czyli dwa dni treningowe, jeden przerwy, dwa dni treningowe, dwa dni przerwy. 

 

Pozdrawiam 

 

Zobacz również

Precyzyjne spalanie tkanki tłuszczowej

BCAA i inne aminokwasy - dlaczego warto je stosować?

Kreatyna - funkcje o których nie miałeś pojęcia

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie