Zadaj pytanie

Gumy do ćwiczeń

Cześć,
Mam 22 lata, 172cm oraz 59kg. Obecnie jestem na redukcji.
Chciałabym znacznie poprawić wygląd swojego ciała. Dwa razy w tygodniu trenuje pole dance gdzie anagazuje gorne partie, natomiast chciałabym rownież wykonywać trening dolnych partii ciała. Niestety nie jestem w stanie dodatkowo być na siłowni stad pytanie czy trening z gumami pozwoli na poprawę wyglądu pośladków oraz wzrost mięśni? Ile razy w tygodniu wykonywać taki trening? Czy mimo wszystko lepsze efekty uzyskamy na siłowni czy w domu rownież mamy taka możliwość?
987
0

Hej

Jeżeli będziesz ćwiczyć z odpowiednią częstotliwością uzyskasz pożądane efekty – nawet w domu. Optymalnie jest trenować 3 razy w tygodniu. Postaraj się maksymalnie zwiększyć intensywność treningu z gumami. Jednym z sposobów jest wydłużenie czasu trwania pojedynczego powtórzenia (czyli tempa) i zwiększenie ilości powtórzeń. Z gumami możesz wykonać wiele ćwiczeń i wszechstronnie angażować mięśnie pośladkowe – skup się na poprawnym ruchu oraz prawidłowym jego zakresie, który maksymalnie zaangażuje mięśnie pośladkowe. Dla przykładu w trakcie ćwiczenia – unoszenie nogi do tyłu z gumą – staraj się wykonywać ćwiczenie tylko w górnej fazie, gdy pośladki są maksymalne spięte (guma powinna być cały czas napięta)

Poza tym masz do dyspozycji wiele ćwiczeń na te partie mięśniowe, które  możesz wykonywać w domowym zaciszu bez gum np. wypychanie bioder do góry  w leżeniu tyłem czy wykroki i zakroki w miejscu. W tych ćwiczeniach zastosuj dodatkowe obciążenie np. 5 l baniak z wodą, który położysz sobie na biodrach lub będziesz trzymać w dłoniach. Przy wykrokach pamiętaj, aby w przez cały czas utrzymywać lekko zgięta kolana co zintensyfikuje pracę nóg i pośladków.

Pozdrawiam

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie