Zadaj pytanie

Plan treningowy

Dzień dobry.
Czy dobrym planem treningowym splita jest...
1.Poniedziałek: klatka + biceps 2.Środa: plecy + brzuch 3.Piątek: barki + triceps 4. Niedziela: nogi
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź, Tomek.
291
1

Witaj

Układ grup mięśniowych w planie treningowym zależy w dużej mierze od tego, co jest naszym priorytetem treningowym oraz rzetelnej oceny, które grupy mięśniowe w Twoim przypadku są oporne w rozwoju, a które podatne na bodźce wysiłkowe. Generalnie na początku mikrocyklu czy jednostki treningowej powinniśmy zaczynać od naszych najsłabiej rozwiniętych grup mięśniowych. Wysoki poziom energii na początku tygodnia treningowego,  czy treningu pozwoli bowiem realizować w pełni założenia treningowe. Jeżeli więc nogi są Twoją słabą stroną nie zostawiaj ich na koniec tygodnia. Gdy któraś z grup mięśniowych jest szczególnie istotna dla Ciebie, trenuj ją samodzielnie w jeden dzień treningowy. Połączenie większych grup mięśniowych z mniejszą to dobry pomysł (np. klatka z bicepsem czy naramienne z tricepsem). Co do mięśni brzucha sugeruję wykonywać je każdego dnia. Jako, że nogi to duża grupa mięśniowa proponuję chociaż mięśnie łydki przerzucić na inny dzień np. środę, gdy trenujesz same plecy.

Życzę konsekwencji treningowej!

dodał odpowiedź 28 lipca 2018 08:58
Dzięki bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam - Tomek
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie