Zadaj pytanie

jak zapobiegać przepuklinie

Cześć. Od jakiegoś czasu trenuje na siłowni i obawiam sie że dostane przepukliny ,ponieważ wykonuje trening siłowy. I nie wiem jak mam sie przed tym chronić. Proszę o pomoc
181
0

Witaj,

Nie wspomniałeś o jaką przepuklinę Ci chodzi, międzykręgową czy np., pachwinową?

 Aby zapobiec takim problemom należy skupić się w pierwszej kolejności na nauce poprawnych wzorców ruchowych. Zaczynając od podstaw typu tunelowe ustawienie ciała. Kolejnym etapem jest wzmocnienie mięśni core, oczywiście mowa tu też o mięśniach głębokich. Praca nad poprawną techniką wykonywania podstawowych ćwiczeń funkcjonalnych takich jak przysiad, pompki, podciąganie, martwy ciąg. Są to ruchy które wykonujemy na co dzień. Opanowanie tego pozwoli uniknąć Ci nie tylko przepuklin ale tez innych poważnych kontuzji.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie