Zadaj pytanie
13 sierpnia 2018 19:08

Czy trzeba trzymac kalorie czy mozna...?

Witam czy na redukcji musze trzymac kalorie idelanie , czy moge po prostu zjssc zdrowe i dietetyczne 4 posilki i mniej wiecej bede sie trzymal kalori na deficycie kalorycznym , po prostu nie chce mi sie dokladnie liczyc makroskladnikow i kalori
184
0

 

Witaj

Na zdrowym, dietetycznym, czy fit jedzeniu można się tak samo utuczyć jak na fast foodach. To, że orzechy są zdrowe nie oznacza, że możemy jeść je w dowolnych ilościach, bo każde 100 g to średnio 50 – 60 g tłuszczu (czyli około 500 kcal z samego tłuszczu). Najważniejsze na pewno jest trzymanie zaplanowanych pór posiłków i identycznej ich ilości każdego dnia. Nie może być tak, że jednego dnia spożywasz 3 posiłki a następnego 5.

To, czy musisz mierzyć i warzyć zależy od efektów. Jeżeli jedząc w ten sposób uzyskujesz pożądane efekty sylwetkowe to super. Jeżeli nie, niestety nie zaliczasz się do grona urodzonych genetyków i skazany jesteś na ważenie  wszystkiego. Moim skromnym zdaniem nie ma diety bez mierzenia i warzenia. Miara „na oko” w kwestii programowania żywienia nie jest efektywna. Liczenie makroskładników i kalorii tylko na początku jest kłopotliwe, szybko wpada się w rutynę.

Pamiętaj, że warunkiem redukcji nie jest samo zmniejszenie podaży kalorycznej. Kaloria kalorii nie jest równa. Białko przyspiesza metabolizm i wymaga o wiele większych nakładów energii na strawienie i przyswojenie niż węglowodany i tłuszcze. Z tego względu w czasie redukcji powinno się obcinać kalorie pochodzące z węglowodanów na rzecz białka.

 

Pozdrawiam

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie