Zadaj pytanie
14 sierpnia 2018 21:55

Za dużo obciętych kcal na początku

Zrobiłem redukcję i obciąłem za dużo kalorii. Zapotrzebowanie mam 2145, redukcję zrobiłem z 65 aktualnie 61~ (jest to półtora miesiąca redukcji) obciąłem 500kcal na start i jestem od 1 lipca na 1645kcal 130b, 45t, 201w. Jak teraz zrobić to żeby za bardzo się nie zalać, a wrócić do 2145kcal i później zacząć redukować, ale stopniowo -100kcal i odejmować np. po 2-3tyg kolejne 100? Jestem zielony w tym temacie dlatego zrobiłem taką głupotę.
202
0

Witam

Drastyczne cięcia kalorii w diecie nie są dobre gdyż spowalniają metabolizm. To, czy była to głupota zależy jednak od efektów – jeżeli pozbyłeś się tłuszczu to super, jeżeli jednak spaliłeś przy okazji kawał mięśnia to już gorzej. Wyjścia z sytuacji są moim zdaniem dwa.

Po pierwsze, jeżeli obawiasz się przyrostu tkanki tłuszczowej zwiększ ilość treningu aerobowego. Zacznij od 3 sesji w tygodniu po 30 minut w jednostajnym tempie.

Po drugie, zwiększając kalorie część ich dostarcz pod postacią białka. Zamiast dorzucać samych węglowodanów 100 kcal możesz podzielić na białko i węglowodany (wyjdzie po około 22,5 g białka i tyle samo węgli, czyli około np. 100 g fileta z piersi i 30 g ryżu więcej na dobę). Metabolizm białka wymaga ogromnych nakładów kalorii, stąd większa ilość protein w planie żywieniowym zwiększy pulę wydatków energetycznych organizmu

 

Pozdrawiam

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie