Zadaj pytanie
19 sierpnia 2018 16:16

Czy ta dieta mi nie szkodzi?

Mam 14 lat, niedawno postanowiłem przejść na redukcję z deficytem kalorycznym 500kcal. Czy w tym wieku, dieta z tym deficytem może mi zaszkodzić i źle wpłynąć na mój rozwój (chociażby na prawidłowy wzrost)?
1241
0

Witam.

Mając 14 lat zbyt restrykcyjne podejście do diety może zakończyć się zahamowaniem rozwoju oraz zaburzeniami hormonalnymi. Pamiętaj, że Twoje ciało cały czas dojrzewa, rośniesz. Jeśli jesteś osobą otyłą, przede wszystkim zacząłbym od eliminacji produktów przetworzonych, ograniczeniu ilości cukru i mąki pszennej. Ogranicz ogólną ilośc pożywienia i postaw na jakość produktów. Ruszaj się dużo, rozwijaj się wszechstronnie. Aktywność fizyczna to Twój przyjaciel. Konsekwentnie realizuj założenia, a efekty pojawią się szybciej niż myślisz.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie