Zadaj pytanie
28 sierpnia 2018 10:56

Co zrobić by nie mieć chudych nóg?

Witam. Mam 16 lat, wzrost 167cm i ważę 49kg. Chciałabym dowiedzieć się co zrobić, jakie ćwiczenia może będą dobre, dieta, aby nie mieć chudych nóg?
124
0

Witaj,

Przede wszystkim, jak rozumiem zależy również na rozbudowaniu całej sylwetki, nie tylko nóg, musisz zacząć od diety, która będzie o 20% wyższa, niż twoje zapotrzebowanie kaloryczne.

Co do treningu nóg to zalecam wykonywać ćwiczenia wielostawowe, między innymi,

  • Wykroki chodzone
  • Przysiad bułgarski
  • Przysiad ze sztangą trzymaną z przodu
  • Przysiad ze sztangą trzymaną z tyłu
  • Martwy ciąg na prostych nogach
  • Wypychanie nóg na suwnicy

Jest to tylko taki przykład ćwiczeń na mięsnie nóg, lecz musisz zapamiętać, iż każdy z nas jest inny, nie ma gotowego treningu, a z racji tego, że nie wiem jaki posiadasz staż, jak wyglądasz, jak wygląda twoja technika to nie mogę ci powiedzieć jakie masz  wykonywać ćwiczenia.

Tu moja propozycja, abyś udał się do trenera, bądź osoby doświadczonej aby sprawdził i pomógł Ci w opanowaniu poszczególnych ćwiczeń perfekcyjnie, bo źle wykonywane ćwiczenia mogą prowadzić do poważnych kontuzji.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie