Zadaj pytanie

Chodzenie z napiętymi mięśniami brzucha

Witam,
Czy chodzenie z stałe napiętymi mięśniami brzucha moze pomóc w korekcji "wady postawy" (zauważyłem że jak chodzę to kręgosłup wygina się lekko w łuk a gdy napnę mięśnie to się prostuje, i dodatkowo czy chodząc w taki sposób mięśnie brzucha choć w małym stopniu się wzmacniają?
303
0

Witam,

Dobra postawa to konieczność w prawidłowym rozwoju człowieka. na treningu jak i w życiu codziennym musimy pamiętać o tym, żeby brzuch był wciągnięty, spięty łopatki ściągnięte. W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zwyczajnie się garbi, spowodowane jest to siedzącym trybem pracy, przeglądaniem telefonu. Świadome napinanie m. brzucha, a także całego CORE będzie fajnym rozwiązaniem i budowaniem świadomości swojego ciała. Oprócz tego wykonuj ćwiczenia izometryczne, deski i planki w różnych wariantach. Powodzenia.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie