Zadaj pytanie
14 września 2018 13:30

Jak nabrać masę mięśniową

Cześć, mam 17 lat wsze 56 kg przy wzroście 180 cm co mogę zrobić żeby przybrać na masie i zbudować jakieś mięśnie dodam że jem bardzo dużo a nie grubne
100
0

Witam

Najważniejszą kwestią w zakresie diety jest utrzymanie regularnych posiłków. Jeżeli chcesz przybrać na masie musisz jeść przynajmniej 5 razy na dzień w stałych, regularnych porach. Druga sprawa to prawidłowe zbilansowanie posiłków, w których powinny dominować składniki energetyczne – głównie węglowodany. Sugerowany dla Ciebie bilans makroskładników może wyglądać następująco: 2 g białka, 6 g węglowodanów, 1,5 g tłuszczu na kg masy ciała. Przy zachowaniu 5 posiłków dziennie, pojedynczy posiłek powinien dostarczać średnio: 19 g białka, 66 g węglowodanów i 16 g tłuszczu. Przykładowy posiłek może wyglądać następująco: 85 g ryżu białego, 90 g grillowanego fileta z kurczaka, 30 g orzechów, plus oczywiście warzywa.

Poza tym warunkiem anabolizmu mięśniowego jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Staraj się wypijać przynajmniej 3 litry wody mineralnej  w ciągu dnia.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie