Zadaj pytanie

Z jakiego sprzętu korzystać na siłowni przy odchudzaniu redukując problematyczne części ciała ?

Schudłam z wagi 134kg na obecnie 95kg , mam 54 lata 164 cm wzrost , mam problem ze stawami kolanowymi, zaczęłam chodzić na siłownię i nie wiem jakie ćwiczenia robić, tyle tam tego sprzętu. Jak na razie ergometr 50-80 razy, ćwiczenia na mięśnie pleców, klatki piersiowej ,biceps, nóg itp. przy różnych obciążeniach po 50-80 razy na każdym. Ostatnio przez 35 minut robiłam dodatkowo trening interwałowy na rowerku spalając 200 cal. Nie mam pojęcia co i jak robić by spalać tkankę tłuszczową i powiększać wytrzymałość mięśni. Mam problem ze zwisająca skórą ramion i podbrzusza. Potrzebuję pomocy a wstydzę się na siłowni pytać trenera.
126
0

Witam

Gratuluję samozaparcia i efektów. Instruktor w siłowni powinien udzielić podstawowych informacji o ćwiczeniach, ale wiem jak to wygląda w praktyce (czyli większość, jak się nie zapłaci, ma wszystko w d…).

 

Jeżeli chodzi o spalanie myślę, że najskuteczniej będzie wykonywać trening aerobowy (średnie obciążenie, jednostajne tempo, czas przynajmniej 30 minut) na dowolnej maszynie do takiego treningu. Polecam różnego rodzaju eliptyki, które angażują największą ilość partii mięśniowy. Jeżeli jednak występują problemy z kolanami bezpieczniejszy będzie rowerek stacjonarny, a najlepiej siedzący. W czasie takiego treningu sugeruję zachować tętno na poziomie120 - 130 akcji na minutę.

 

W celu poprawy wyglądu ciała (zwisająca skóra) koniecznie należy wykonywać trening siłowy, który poprawi kondycję mięśni, a co za tym idzie także napięcie skóry. Sugeruję na początku trening  obwodowy – po jednym ćwiczeniu na każdą partię mięśniową (3 – 4 serie, każda z nich po 15 powtórzeń). Kolejność ćwiczeń może być następująca: klatka, grzbiet, naramienne, bicepsy, tricepsy, brzuch, nogi. Z uwagi na kontuzje kolan proszę unikać ćwiczeń obciążających je jak wykroki, przysiady ze sztangą. Bezpieczne będą równego rodzaju maszyny do wyprostów/zginania podudzi leżąc lub siedząc. Na trisespy proponuję różnego rodzaju wyprosty przedramion.Jeżeli chodzi o dolną część brzucha proszę włączyć na treningu ćwiczenia tkj: unoszenie nóg i miednicy w leżeniu tyłem lub w podporze przedramion na poręczach. W celu nasilenia przemian termicznych tego obszaru ciała warto ubierać na trening pas termiczny.

 

Najbardziej efektywne będzie wykonywanie najpierw treningu siłowego (około 40 minut) a następnie treningu aerobowego (30 – 40 minut). Proszę pamiętać o wypijaniu przynajmniej 1,5 l wody przez ten czas. Woda to prosty i bardzo skuteczny spalacz tłuszczu. Poza tym, po treningu należy spożyć posiłek, który zapewni regenerację mięśniową i podtrzyma szybkie tempo przemian metabolicznych. W tym czasie można pozwolić sobie na dawkę węglowodanów, gdyż w najmniejszym stopniu będą wówczas stymulowały syntezę tkanki tłuszczowej.

 

Powodzenia!

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie