Zadaj pytanie

Witam

Chciałabym pozbyć się dolnej partii brzucha, jestem szczupłą osobą, wzrost ok 160cm, waga 47 kg ( poniżej pępka, brzuch jest nieco wystający ) , jakie ćwiczenia mogłabym wykonywać w warunach domowych ,aby go zmniejszyć?
84
1

Witam

W celu zaangażowania dolnej partii mięśni brzucha proponuję włączyć różnego rodzaju ćwiczenia, w których następuje obrót miednicy do góry. W warunkach domowych będzie to np. unoszenie nóg i bioder w leżeniu tyłem (rękoma trzymamy jakiś stabilny punkt). Inne ćwiczenie silnie angażujące dolną część mięśni brzucha to także przyciąganie kolan do klatki w siadzie (dłonie na podłożu przy pośladkach, tułów delikatnie odchylony do tyłu).

Mięśnie brzucha to grupa mięśni posturalnych, czyli pracujących nieustannie, stąd chcąc je wzmocnić należy wykonywać dużo powtórzeń w seriach (nawet 50). W przypadku brzucha, skuteczny trening to ten, wykonywany konsekwentnie każdego dnia. Dlatego nie staraj się za wszelką cenę wykonywać jak największej ilości ćwiczeń, wystarczą 1 - 2, ale wykonywane poprawnie od strony technicznej. Zacznij od 10 - 15 serii składających się z 15 powtórzeń i np. co tydzień zwiększaj tę liczbę o 5 powtórzeń.

Uważaj na wszelkie ćwiczenia w stylu nożyce, które  zamiast angażować głównie mięsień prosty brzucha zmuszają do pracy głównie mięśnie głębokie (m. biodrowo – lędźwiowy).

 

Powodzenia

dodał odpowiedź 26 września 2018 08:34
Dziękuje ślicznie. Pozdrawiam
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie